Zdrowie i Uroda

Zadbaj o swój kręgosłup

Pandemia koronawirusa zmusiła wiele osób do zmiany trybu życia. Uczniowie i pracownicy przeszli w większości na tryb zdalny. Komputer i biurko stały się elementami dnia codziennego. Jednak siedzący tryb życia niekorzystnie wpływa na nasze ciało. Wielogodzinna praca przed ekranem komputera często skutkuje bólem kręgosłupa, a z biegiem lat poważnymi schorzeniami.

Co zatem robić, by zminimalizować szkodliwe działanie siedzącej pracy?

Najpopularniejszym rozwiązaniem nadal pozostaje zażycie środków przeciwbólowych, które pomagają na krótką chwilę. Najlepszym sposobem jest przeciwdziałanie poprzez odpowiednie ćwiczenia fizyczne. Nie potrzebujesz wielogodzinnych treningów, by zadbać o swój kręgosłup. Wystarczy, że każdego dnia poświęcisz 15 minut i wykonasz kilka prostych ćwiczeń. Podczas pracy za biurkiem rób sobie krótkie przerwy. Przejdź się, przeciągnij się, rozluźnij nogi i ręce. Postaw na spontaniczną aktywność fizyczną. Zamiast windy wybierz schody. Idź na spacer. Kręgosłup wreszcie odetchnie.