Zdrowie i Uroda

Czy stres ma wpływ na urodę?

Nie ma osoby, która raz na pewien czas czuje się zestresowana. Kiedy jednak stres staje się chroniczny może mieć poważne dla zdrowia konsekwencje. Przede wszystkim może zwiększyć ryzyko wystąpienia depresji, negatywnie wpłynąć na układ odpornościowy i zwiększyć ryzyko chorób układu krążenia. Może również odbić się na urodzie naszej twarzy.

Jak zatem stres wpływa na urodę?


Przewlekły stres kozę objawiać się na naszej twarzy na dwa sposoby. Hormony, które uwalnia nasze ciało, gdy odczuwamy stres prowadzą do zmian fizjologicznych, które maja negatywny wpływ na naszą skórę.
Stres także może prowadzić do złych nawyków, takich jak zgrzytanie zębami czy gryzienie ust.

Trądzik:
Stres powoduje wydzielanie hormonu kortyzolu . Kortyzol, czyli hormon stresu, powoduje, ze cześć mózgu zwana podwzgórzem wytwarza hormon znany hormonem uwalniającym kortykotropinę. CRH stymuluje wydzielanie oleju z gruczołów łojowych wokół mieszków włosowych. Nadmierna produkcja sebum przez te gruczoły może zatykać pory i w konsekwencji prowadzić do trądziku.

Cienie pod oczami:
Stres spowodowany bezsennością zwiększa oznaki starzenia, takie jak zmarszczki, mniejsza elastyczność i nierówna pigmentacja.

Sucha skóra:
Warstwa Rogowa naskórka to zewnętrzna warstwa skory. Zawiera białko i lipidy, które odgrywają kluczowa role w utrzymaniu nawilżenia skóry. Stres upośledza funkcję barierową warstwy rogowej naskórka i może negatywnie wpływać na retencję wody w skórze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *