Maści konopne – prozdrowotne zastosowanie

Produkty konopne coraz bardziej opanowują rynek kosmetyków i suplementów diety. Jeszcze kiedyś były niezwykle niedocenianymi produktami, które nie miały racji bytu. Na szczęście ludzie z czasem zrozumieli ile korzyści takie produkty jak olejek cbd czy maści konopne mogą dać człowiekowi. Rośnie coraz większa świadomość o tym, że mogą one w naturalny sposób, bez dostarczania negatywnych efektów niepożądany wspomagać codzienne funkcjonowanie człowieka.

Jednym z bardzo ciekawych produktów na które należy zwrócić uwagę jest maść konopna. Bardzo dobrze sprawdza się na problemy skórne, które dotykają znaczną część społeczeństwa.

Maść konopna – co to jest?

Maść konopna to skoncentrowana formuła oleju konopnego w formie kremu do stosowania zewnętrznego. W zależności od producenta może być to maść mocniejsza lub słabsza – w zależności od swojego stężenia. Oprócz prozdrowotnych właściwości jakie dają olejki CBD wewnątrz maści, zawierają one również dużo witamin z grupy rozpuszczalnych w tłuszczach(które mogą być magazynowane w organizmie człowieka) a także kwasy omega 3 i 6.

Dobra maść konopna zawiera same naturalne składniki. Dodatek sztucznie wytworzonych substancji nie jest tutaj pożądany! Dlatego dobre maści konopne, to takie, które posiadają naturalne składniki jak wosk pszczeli czy kamfora.

Działanie maści konopnej

Przechodząc do konkretów! Na co działa maść konopna i jakie korzyści możemy pozyskać z jej stosowania?

-Pomoc w łuszczycy – nieprzyjemna i wstydliwa choroba, lecz bardzo popularna. Objawia się stanem zapalnym skóry tworząc rozległe zaczerwienienia i bóle skóry. Jest trudna do walki, gdyż często nie wiadomo co ją dokładnie wywołuje. Maść konopna, maść na łuszczycę może pomóc takiej skórze ze względu na swoje wysokie właściwości przeciwzapalne oraz regenerujące. Również może zmiękczyć skórę przynosząc ulgę w swędzeniu. Posiada też przeciwbólowe działanie przez co poprzez jej stosowanie można uzyskać realne i widoczne efekty.

-Maść konopna na trądzik czy krem na trądzik– głównie nasilony w okresie dojrzewania. Bolesny i zostawiający na skórze nieestetyczne ślady.. Chyba każdy choć raz miał na twarzy jakiegoś pryszcza. Jest to bardzo nieprzyjemne, a im ich więcej tym gorzej.. Krem na bazie olejku konopnego może pomóc! Jest przeznaczony do codziennej pielęgnacji skóry i działa na sebum. Dla niewtajemniczonych jest to łój skórny wytwarzany przez gruczoły łojowe na skórze. Olejek konopny redukuje jego wytwarzanie ograniczając powstawanie bolesnych pryszczy redukując trądzik. Dodatkowo wykazuje przeciwbakteryjne działanie i wygładza skórę przez co staje się o wiele bardziej elastyczna.

-Maść konopna na bolesne stawy – nieważne czy ból stawów jest spowodowany skręceniem, mikrouszkodzeniami czy tym, że są wysłużone. Maść konopna ulży w cierpieniu jednocześnie redukując możliwy stan zapalny sprawiając, że można szybciej wrócić do formy i normalnego funkcjonowania!

Podsumowanie

Maści konopne to bardzo dobre produkty bogate w olejki CBD. Wszystkie efekty zostały potwierdzone badaniami naukowymi więc zdecydowanie nie jest to rzucanie słów na wiatr – nie czekaj i spróbuj sam!